';
LOGOWANIE / REJESTRACJA
Vampirica


Vampirica

Gatunek: RPG
Autor/Wydawca: Grupa NGF
Adres: http://vampirica.pl/
Tagi: wampiry, wilkołaki, ludzie, mroczny świat, klan, wojny klanowe, mrok, walki rasowe,
Odsłon: 164Vampirica jest grą osadzoną w świecie mroku, w którym wampirzy lordowie toczą walkę z wilkołakami oraz łowcami potworów, którzy walczą w imię ludzkości. Gra została stworzona przez Grupę NGF, która ma na swoim koncie już choćby taką grę jak Football Team.

Pierwszą czynnością jaką należy wykonać, aby zagrać w tą grę jest rejestracja. Jest ona bardzo szybka, bez zbędnych kroków. Po wypełnieniu formularzu rejestracyjnego na nasze konto mailowe przyjdzie wiadomość powitalna z loginem, hasłem oraz unikalnym kodem. Unikalny kod należy sobie zapamiętać, bądź też zapisać, ponieważ jest on potrzebny aby przeprowadzić kilka zmian w grze, np. zmiana hasła, czy maila. Oprócz w/w danych na maila otrzymamy również link aktywacyjny, który należy kliknąć aby aktywować konto.

Po aktywacji konta możemy swobodnie zalogować się na nie. Na początku przywita Nas Vampirzyca Catherine, która w sposób prosty i przyjemny oprowadzi Nas po najważniejszych ścieżkach gry Vampirica. Tutorial ów posiada również listę zadań, które należy wykonać aby przejść do następnego kroku tutorialu. Pierwszym takim zadaniem jest wybór rasy dla postaci. W grze wyróżniamy następujące rasy:

 • Człowiek
 • Wampir
 • Wilkołak


Stanowczo zalecam przeczytanie opisu poszczególnych ras i przemyślenie swojej decyzji. Po wyborze rasy nie można jej już zmienić, dlatego jeszcze raz apeluję byś chwilkę zastanowił się nad jej wyborem.

Kolejne zadanie w tutorialu to wybór klasy. W Vampiricy wyróżniamy 5 klas. Są to:

 • Żołnierz
 • Łowca
 • Mag
 • Złodziej
 • Inżynier


Każda z klas ma swoje mocne oraz słabe strony, dlatego również w tym przypadku wskazanym jest zapoznanie się z nimi i dopiero wówczas podjęcie decyzji.

Kolejne kroki, a wraz z nimi zadania w tutorialu nie powinny sprawić Ci żadnego problemu. Po ukończeniu tutorialu możesz przejść do części właściwej gry - do rozwoju. Na wstępie jednak warto poruszyć kilka kwestii, jak choćby trening czy ukryte moduły.

Zacznijmy więc drogi czytelniku od ukrytych modułów. Niektóre moduły, które są w grze Vampirica z troski o nowego Gracza zostały ukryte. Dlaczego? Dlatego, aby nowy Gracz miał w sposób jasny i czytelny przedstawiony interfejs gry. Wraz z rozwojem swojej postaci stopniowo będziesz odblokowywał kolejne moduły, a na Twoją skrzynkę przyjdzie wiadomość PW z krótkim wyjaśnieniem na czym ten moduł polega. Dodatkowo listę ukrytych modułów znajduje się w FAQ, który dostępny jest na stronie głównej gry, przed panelem logowania, bądź też w stopce gry po zalogowaniu.

Przejdźmy teraz do treningu, ponieważ to bardzo ważny element gry i wymaga osobnego omówienia. W grze dostępne są 4 rodzaje treningu. Są to:

 • Trening Normalny
 • Akademia Treningowa
 • Techniki
 • Trening Klanowy


Najistotniejszym z tych treningów jest Trening Normalny. Przed rozpoczęciem treningu zalecam, abyś kliknął zakładkę Co trenować? (Trening -> Co trenować) i na spokojnie się z nią zapoznał. Dlaczego? Dlatego, że dla danej postaci (rasa i klasa) każda umiejętność może odpowiadać za inną cechę. Odszukaj swoją klasę, a dzięki temu dowiesz się jaką umiejętność powinieneś trenować w stopniu głównym, którą w mniejszym, a którą nie warto wcale trenować.Dodatkowo niżej znajdziesz również Porównanie klas pod względem paru parametrów, warto się z tym również zapoznać. Po zapoznaniu się z małą lekturką możesz bez problemu trenować. Jednym kliknięciem trenujesz +5 wybranej przez Ciebie UM, trening trwa 1 minutę. Koszt treningu zależy całkowicie od ilości Punktów Energii (PE) jaką danego dnia wytrenujesz i wzrasta co 100 wytrenowanych UM. Kosztu treningu nie da się ręcznie zmniejszyć, nie można również zakupić przedmiotów obniżających jego koszt. Koszt treningu maleje automatycznie o północy, jednakże nigdy nie wraca do wartości początkowej. Trening normalny nie ma żadnych ograniczeń - możemy trenować tyle PE ile chcemy.

Akademia Treningowa - trening, który zajmuje bardzo niewiele czasu. Nie jest również trudny w obsłudze - wystarczy wybrać umiejętność jaką chcemy trenować, dobrać ilość UM, jaką chcemy wytrenować (5-100 UM) i zatwierdzić przyciskiem Ćwicz. Taki trening można wykonać 2 razy dziennie.

Kolejnym treningiem są Techniki - jest to trening, któremu należy poświęcić najwięcej czasu. W grze mamy dostępne 10 technik. Są to:

 • Twinge
 • Fast blow
 • Triple Impact
 • Style of Tiger
 • Wolf Attack
 • Kick of Scorpion
 • Fast Attack
 • Fist of Dragon
 • Anger
 • Fury


Każda technika posiada 10 poziomów, nauka każdego poziomu wymaga poprawnego obstawienia współczynników. Im wyższy poziom nauki Techniki tym więcej współczynników musimy wytypować, aby pomyślnie przejść przez naukę danego poziomu Techniki. Po zakończeniu nauki techniki otrzymamy PW z informacją o przebiegu nauki techniki.

Ostatnim treningiem jest Trening Klanowy, jest to banalnie prosty trening, polega na kliknięciu jednego przycisku. Aby skorzystać z tego treningu należy być członkiem klanu, o którym wspomnę za chwilę.

W momencie gdy regularnie trenujesz i zdobywasz kolejne poziomy postaci Twoją osobą mogą zainteresować się klany. Klan jest to jeden z ważniejszych modułów w Vampiricy, ponieważ pośrednio dzięki niemu będziesz otrzymywać złoto, które to przeznaczysz na trening. Oczywiście masz możliwość samemu założyć klan. Opcja ta dostępna jest od 5 poziomu i kosztuje 200.000 złota. Zakładając klan pamiętaj o bardzo ważnej zasadzie. Klany mogą jedno, bądź wielorasowe. Bardzo ważną sprawą jest liczenie sił na zamiary, wisienką na torcie tej gry są wojny między klanami, dlatego musisz rozbudować swoją siedzibę i przejmować budynki, aby inni liczyli się z Tobą. Oczywiście tak jak na wojnie możesz zawrzeć sojusz, bądź oznaczyć klan jako Twoich wrogów.

Wystarczy już o klanie, gra Vampirica oferuje szereg innych udogodnień. Mamy możliwość produkcji itemów (Kuźnia), wytwarzania mikstur (Laboratorium), zwiedzania Podziemi, które są w mojej opinii bardzo ciekawym modułem. W podziemiach możemy znaleźć sporo interesujących Nas przedmiotów, ale i też bardzo dużo stracić, np. życie. To - czy stracisz życie, czy nie zależy od Ciebie i od Twojego szczęścia, ta kwestia nie jest przesądzona z automatu. O Twoim losie przesądzi demoniczna kostka. Przy dobrym szczęściu zachowasz życie, przy pechu niestety nie - konieczne będzie wtedy wskrzeszenie w Miasto -> Szpital. Warto również dodać, iż o pełnej godzinie zostaniesz automatycznie wskrzeszony, więc jeżeli szkoda Ci będzie złota na tą czynność to poczekaj do pełnej godziny.

Co wyróżnia Vampiricę na tle innych gier o tematyce wampirów? Przede wszystkim podejście do Gracza. Gracz ma możliwość atakowania oraz okradania innych Graczy, możliwość zdeponowania złota w sejfie, możliwość trenowania zwierzaka i wysyłania go w bój z innymi zwierzakami. Vampirica również daje Nam możliwość walki w lochach z bossem. Dodam tylko, że walka ta nie jest automatyczna - jest manualna, to każdy Gracz z grupy co 10 sekund decyduje jaką akcję podjąć, dzięki czemu to On jest Panem swojego losu.

Gra oferuje gamę osiągnięć, które możemy wykonać, i zyskać określoną ilość profitów. Ponadto za zwycięskie potyczki z innymi Graczami otrzymujemy tzw. Emblematy Honoru, za które możemy nabyć itemy lepsze, niż te, które są dostępne w Sklepie, czy w Kuźni. Aby zobrazować zależność, że to Gracz jest dla gry, a nie gra dla Gracza w Vampiricy znajdziemy Salę Niezwyciężonych. W tej sali znajdują się wszystkie osoby, które są zasłużone dla Vampiricy - kto wie, może to będziesz właśnie Ty!

Vampirica może okazać się grą rewolucyjną w stosunku do poprzednich tego typu gier, dlatego nie zwlekaj już dłużej i czym prędzej zarejestruj się! Dołącz do świata pełnego mroku, zdecyduj po której stronie konfliktu chcesz się opowiedzieć i udowodnij wszystkim że jesteś najlepszy!
TOP50 Gry Gry w przeglądarce Wszystko o grach www Toplista gier MMO Toplista MMORPG