';
LOGOWANIE / REJESTRACJA
My Free Zoo


My Free Zoo

Gatunek: Inne
Autor/Wydawca: Upjers
Adres: myfreezoo.pl
Tagi: zoo,
Odsłon: 105My Free Zoo to przeglądarkowa gra online, w której możesz stworzyć własne zoo. W pełnej interesujących opcji grze wcielasz się w rolę Dyrektora Zoo i budujesz właśny ogród zoologiczny.
Na samym początku czeka na nas bardzo prosty formularz rejestracyjny. Wystarczy podać w nim login, hasło, numer serwera, swoje hasło oraz potwierdzić fakt, iż zapoznano się oraz zaakceptowano OWU. Po naciśnięciu ?Zarejestruj się!? strona się odświeża, a my przechodzimy dalej. Pojawia się przed nami starszy Pan, który zwie się Miłosz Laskowski. Jest on dyrektorem naszego ZOO. Informuje on nas, że ZOO jest w finansowych tarapatach i potrzebuje kogoś takiego, jak my. Dostajemy od niego rożne zadania. Czym one są? Zadania są drobnymi zleceniami, które pomagają w rozwoju ZOO. Głównym celem jest, aby liczba gości odwiedzających ZOO wzrastała. W jaki sposób zwiększać tę liczbę? Im więcej zwierzaków posiadamy i im bardziej unikalne są posiadane przez nas gatunki, tym więcej gości odwiedza ZOO. Największą ilość gości przynosi różnorodność gatunków. Każdy gość ma małą chmurkę nad swoją głową. Wskazuje ona, jakie sprawunki powinniśmy poczynić w najbliższej przyszłości, aby uszczęśliwić odwiedzających ZOO:
- zwierzęta: umieść kolejne zwierzęta w ZOO;
- balony: zbuduj sklep z pamiątkami;
- jedzenie/picie: zbuduj stoisko z jedzeniem lub piciem;
- kwiaty: upiększ ZOO;
- toalety: zbuduj więcej toalet;
- kosze na śmieci: wstaw kolejne kosze na śmieci.
W grze mamy moduł, który został nazwany `boostery`. Są to pakiety niespodzianki zawierające karty oraz części kart. Karty możemy użyć natychmiast, natomiast części kart musimy gromadzić tak długo, dopóki nie uzbieramy kompletu danego rodzaju kart. Alternatywnie możemy wymieniać się częściami kart z przyjaciółmi. Pierw jednak musimy zbudować sieć transportową. Boostery dostępne są w trzech różnych stopniach jakości: brązowe, srebrne i złote. Im lepsza jakość, tym rzadsze znajdziemy karty. Booster funkcjonuje w bardzo prosty sposób. Widzimy 8 przykrytych kart, z których możemy odwrócić i zatrzymać 4. Na liście po prawej stronie widzimy, jakie karty ukryte są w boosterze. Jeżeli chcemy odkryć więcej kart, niż 4, musimy zapłacić. Każda kolejna odkryta karta kosztuje 1 Diament. Raz na dzień całkowicie za darmo otrzymujemy brązowego boostera. Boostery otrzymuje się również za uzyskanie nowego poziomu. Inny sposób - kupno w sklepie. W grze mamy również dekoracje. Za ich pomocą możemy upiększyć ZOO, przez co zwiększyć zadowolenie gości je odwiedzających. W jakim stopniu lubiana jest dana dekoracja, dowiedzieć się możemy przejeżdżając nad nią w swoim ZOO myszką. Jedną z dekoracji są roślinki, które wymagają systematycznego podlewania. Sygnałem do podlewania jest symbol kropelki wody umieszczony nad rośliną, na który należy kliknąć w celu jej podlania. Do podlewania roślin możemy zatrudnić ogrodnika. Aby zdobywać kolejne levele, musimy zdobywać punkty doświadczenia. Jak to robić? Najważniejsze możliwości to:
- karmienie, opieka i zabawa ze zwierzętami;
- wstawianie nowych rzeczy do ZOO;
- wykonywanie zadań i zadań głównych;
- pomaganie przyjaciołom w ich ZOO;
- podlewanie roślin;
- opróżnianie koszy na śmieci;
- zbieranie sukcesów;
- hodowla zwierząt;
- wypuszczanie zwierząt na wolność.
Po zebraniu wystarczającej ilość punktów, zdobywasz kolejny poziom. Ilość punktów wymaganych do zdobycia kolejnego poziomu sprawdzić możesz poprzez najechanie myszką na listę w prawym górnym rogu. Jednym z wyżej wymienionych punktów było `zbieranie sukcesów`. Co one dają? Pokazują one, w jakich dziedzinach mamy największe powodzenie. W każdej dziedzinie możesz uzyskać status:
- speca;
- eksperta;
- koryfeusza;
- mistrza;
- guru;
- mitu;
- legendy.
Za każdym razem, gdy w danej dziedzinie osiągniesz kolejny sukces, otrzymujesz punkty doświadczenia oraz gotówkę. W MFZ, jak i w realu potrzebni są przyjaciele. W grze mogą oni:
- dawać prezenty;
- wzajemnie pomagać sobie w ZOO;
- wymieniać się kartami.
Aby grać, potrzebne jest ZOO. Aby ZOO istniało, potrzebni są goście. Aby goście przychodzili do ZOO, potrzebne są zwierzęta. Aby zwierzęta mogły bawić gości, potrzebne są wybiegi. Ile zwierzaków pasuje do jednego wybiegu? Zwierzaki potrzebują sporo wolnego miejsca. Dlatego też powinniśmy zatroszczyć się oto, aby miały one wystarczająco dużo miejsca na wybiegach. Przy każdym wybiegu zaoferowanym w sklepie wyświetlane jest, ile miejsca oferuje. W przypadku, gdy dany wybieg jest pełny, otrzymujemy od systemu odpowiednią informację o niemożliwości umieszczania na nim kolejnego zwierzaka i konieczności powiększania lub zakupu nowego wybiegu. A jak go powiększyć? Na kolejnych poziomach możemy powiększyć posiadane już wybiegi, kupując w sklepie powiększenie odpowiednie dla danego rodzaju wybiegu. Ważne jest, aby budować różnego rodzaju wybiegi. Dlaczego? Ponieważ goście w ZOO uwielbiają spacerować po jego poszczególnych częściach i oglądać zróżnicowane krajobrazy - leśny, skalisty, arktyczny, sawannę, dziką dżunglę, wybiegi wodne i budynki terrarium, podziwiać różnorodne gatunki zwierząt zamieszkujące specyficzny klimat. W grze oznacza to konkretnie, że wybiegi różnych krajobrazów dodają bonus do popularności zwierząt. W grze mamy też rodzaje obiektów do wybiegów. Są to:
- wodopój - można go użyć do zaopiekowania się naraz wszystkimi zwierzakami na wybiegu. Otrzymuje się za niego również dodatkowe punkty doświadczenia.
- Korytko - można go użyć do jednoczesnego nakarmienia wszystkich zwierzaków na wybiegu. Otrzymuje się za nie również dodatkowe punkty doświadczenia.
- Zabawka - można jej użyć, aby pobawić się jednocześnie ze wszystkimi zwierzakami na wybiegu. Otrzymuje się za nią również dodatkowe punkty doświadczenia.
- Bajorko - przynosi +5% bonusu na wszystkie próby hodowli na wybiegu.
- Domek - przynosi +10% bonusu na wszystkie próby hodowli na wybiegu.
Wodopoje, korytka i zabawki można napełnić. W jaki sposób? W tym celu wystarczy kliknąć na dany przedmiot na wybiegu i w menu wybrać symbol wypełnienia. Czasami można zdobyć również specjalne kart do napełnienia przedmiotów na wybiegu jako nagrody lub w codziennym boosterze. W grze mamy dwie waluty: zoodolary oraz diamenty. Zoodolary są walutą gry, którą można zarobić w grze i za pomocą której można zakupić większość przedmiotów. Można je zarobić w następujący sposób:
- pobieranie opłat za wstęp do ZOO;
- przez różnego rodzaju sklepu w ZOO;
- przez zdobywanie kolejnych poziomów;
- przez wykonywanie różnego rodzaju zadań;
- przez zdobywanie sukcesów;
- przez sprzedać przedmiotów.
Luksusowe przedmioty i funkcje, które w znaczny sposób ułatwią grę można zaś kupić za walutę premium - diamenty. Diamenty otrzymuje się w grze bardzo rzadko. Można je otrzymać za wykonanie zadań głównych, a także od czasu do czasu w codziennym boosterze. Niemniej jednak można je zakupić za realną gotówkę w banku. Nie masz chęci, by wykonywać zadania? Mają je pracownicy! Poruszają się oni po parku i wykonują je za Ciebie. Dodatkowo otrzymujesz za to punkty doświadczenia. Zatrudnieni pracownicy pozostają u Ciebie alternatywnie od 7 do 30 dni, by wspierać Cię ze wszystkich sił. Istnieją cztery rodzaje pracowników:
- opiekunka zwierząt;
- śmieciarz;
- ogrodnik;
- skarbnik.
W dużym ZOO jest o wiele więcej pracy, niż w małym. Ilość miejsca dla pracowników w budynku administracji jest ograniczona. Jeżeli wolne miejsca staną się rarytasem, zalecane jest zatrudnienie zespołu pracowników. Zespół zajmuje tylko jedno miejsce, składa się jednakże z trzech pracowników. W grze są także śmieci. Leżą one po kątach i ohydnie wyglądają. Denerwują także gości, którzy poirytowani mogą opuścić ZOO. Zalecane jest, abyśmy nieustannie dbali o czystość w trosce o dobre samopoczucie gości. Problem ze śmieciami da się w łatwy sposób rozwiązać. Wystarczy umieścić w swoim ZOO wystarczającą ilość koszy na śmieci i regularnie je opróżniać, kiedy pojawi się nad nimi wskazujący na to symbol. Droższe kosze na śmieci są w stanie pomieścić większą ich ilość. Nie chce Ci się sprzątać? Zatrudnij śmieciarza! Wykona on za Ciebie robotę i opróżni kosze. Jest szereg pobocznych zadań, ale są także zadania główne. Stanowią o wiele trudniejsze wyzwania niż codziennie prace pielęgnacyjne, porządkowe, dekoracyjne, czy też administracyjne i wymagają o wiele większego zaangażowania, poświęcenia i wytrwałości. Jednego możemy być pewni - za wykonanie zadań głównych otrzymuje się sowite wynagrodzenie! Dodatkową atrakcją jest historia, jaką opowiadają ów zadania. Historia sukcesu rozpoczynająca się od małego, podupadłego ZOO i kończąca się na arenie międzynarodowej ogrodzie zoologicznym o wielkim bogactwie fauny, flory i innych atrakcji. W grze mamy także części kart. Są one super możliwością otrzymania kart, które na przykład do otrzymania są tylko za diamenty. W codziennym boosterze lub przez wykonywanie zadań dla przyjaciół regularnie możesz otrzymywać różnego rodzaju karty. Jeżeli uzbierasz wszystkie wymagane części danej karty, możesz wymienić je na dany przedmiot. Istnieją różne możliwość otrzymania części:
- codzienne wizyty w ZOO przyjaciół i wykonywanie za nich zadań oraz codzienne odbieranie boostera;
- wymiana z przyjaciółmi;
- wypełnienie brakujących części kart za pomocą diamentów.
Wymiana z przyjaciółmi możliwa jest wtedy, gdy my, jak i oni mają wybudowaną stację transportową. Zwierzaki mają trzy potrzeby, o których zaspokajanie powinniśmy się systematycznie troszczyć: jedzenie, czystość i zabawa. Gdy poziom zaspokojenie jednej z potrzeb spada do poziomu krytycznego, nad jego głową pojawia się symbol świadczący o konieczności niezwłocznego zaspokojenia potrzeby. Naturalnie nie musimy czekać, aż symbol pojawi się nad głową zwierzaka, tylko nakarmić, wyczyścić i pobawić się z nim wcześniej. Jeżeli nie chce nam się z nimi bawić, czyścić ich i karmić możemy zatrudnić opiekunkę. Goście odwiedzający ZOO od czasu do czasu muszą udać się do toalety. Jeżeli mamy za mało toalet, poirytowani tym faktem goście mogą opuścić ZOO. Toalety przynoszą dochody. W ceku odebrania zarobionych na toaletach zoodolarów kliknij na symbol banknotów. Droższe toalety dają więcej dochodów. Oprócz kasy znajdującej się przy głównym wejściu do ZOO, różnego rodzaju stoiska są głównym źródłem dochodów. Dlatego ważne jest, aby w swoim ZOO posiadać zróżnicowaną ofertę sklepów i stoisk. Drogie i duże sklepy oraz stoiska nie tylko lepiej się prezentują, lecz także przynoszą o wiele lepsze dochody. Co tu więcej pisać - zarejestruj się i pnij się w górę!
TOP50 Gry Gry w przeglądarce Wszystko o grach www Toplista gier MMO Toplista MMORPG