';
LOGOWANIE / REJESTRACJA
Forge of Empires


Forge of Empires

Gatunek: Strategia
Autor/Wydawca: InnoGames GmbH
Adres: http://katalogmmo.pl
Tagi: Strategia, Epoka, Wojsko, Bitwa,
Odsłon: 182

Forge of Empires jest strategiczną grą przeglądarkową zabierającą gracza w podróż po różnych epokach. Gracz, który rozpoczyna grę znajduje się w epoce kamienia. Jest to stosunkowo krótka epoka, w przeciwieństwie do późniejszych epok.

Na samym początku wioska gracza nie wygląda zbyt zachęcająco. W skład wioski wchodzą ratusz oraz okoliczna przyroda, czyli po prostu drzewa. Celem gracza, tak jak w innych podobnych grach przeglądarkowych jest przede wszystkim nieustanny rozwój swojej wioski. Przez początkową fazę gry przeprowadzi gracza tutorial, który nakreśli mechanizm działania tej gry.

Dużą rolę od samego początku odgrywają dwa czynniki. Są to monety oraz zaopatrzenie. Monety zyskujesz stawiając co raz to nowsze budynki mieszkalne, natomiast zaopatrzenie można zdobyć budując różnego typu budynki np. budynek myśliwego. Im dalsza epoka gry, tym niestety więcej tych czynników potrzeba. Dodam, iż nie są to niestety jedyne surowce w tej grze. Surowców jest sporo, dlatego też ważną rolę odgrywa tutaj strategia rozwoju swojej wioski. Należy pamiętać iż każdy budynek, który chcemy zbudować zajmuje określoną ilość miejsca, dlatego w miarę możliwości należy poszerzać. Są dwie możliwości poszerzania terenu dzięki diamentom, które jednak sporo kosztują, bądź też dzięki opracowaniu rozszerzenia terenu poprzez badania. Moduł badania jest o tyle istotny, iż dzięki opracowywaniu nowych technologii możemy przejść do wyższej epoki niż np epoka kamienia, czy też epoka brązu, z czym wiąże się możliwość budowania lepszych budynków niż do tej pory.

Gra oferuje Nam więcej funkcji, niż tylko rozwój swojej wioski. Ważne jest, by w późniejszym etapie rozwoju swojej wioski zadbać o wojsko. Na całe szczęście w Forge of Empires nie ma podziału konkretnych jednostek na wojska atakujące oraz wojska broniące się. Co to oznacza? A no to, iż dany typ jednostek może i atakować i się bronić, jednakże należy pamiętać iż miejsc w armi atakującej oraz armii broniącej jest tylko osiem. Należy się również liczyć z tym iż nasza obrona zostanie przełamana i atakujący splądruje wioskę. Nie należy się załamywać, im w lepszej epoce jesteście, tym lepsze wojsko możecie wyprodukować.

W grze znajdziecie również wiele różnych pojedynczych zadań, za których wykonanie Gracz otrzyma monety, bądź zaopatrzenie. Jedno z ciekawszych zadań to przejmowanie terenów nieprzyjaciela. Można dokonać tego dwiema metodami - pokojowo, bądź militarnie. Przed walką Gracz ma możliwość wysłania zwiadu na teren wroga, dzięki czemu jednostki broniące zostają osłabione o niewielki %. Gra oferuje ciekawy sytem walki, w szczególności dla urodzonych taktyków. Możecie sami kierować swoimi wojskami tak, aby doznały jak najmniejszych obrażeń. Dla tych mniej zdolnych istnieje opcja automatyczna, po wciśnięciu której Gracz może wygodnie usiąść w swoim fotelu i obserwować przebieg walki. Gdy walka okaże się zwycięska Gracz otrzyma profit, przypisany dla danego terenu jako nagrodę za przejęcie go. Ponadto gra oferuje opcję założenia gildii, dzięki czemu w razie ataku i splądrowania Twojej wioski możesz liczyć na pomoc członków gildii. Innowacją jest również możliwość odwiedzin wioski innego gracza, dzięki czemu możemy odrestaurować jego budynek, bądź też zmotywować dany budynek do jeszcze bardziej obfitszej pracy.

Na koniec wspomnę o jeszcze jednym istotnym czynniku jakim jest zadowolenie. Wzrost zadowolenia powoduje budowa różnych obiektów infrastrukturalnych takich jak np. drzewa, kamienny pomnik etc. Niestety wraz z powstawaniem domów mieszkalnych, czy też budynków pozwalających na wytwarzanie zaopatrzenia czy innych surowców zadowolenie osób w Twojej wiosce maleje. Jest to o tyle istotne, iż wioska w której obywatele są wściekli powoduje zmniejszenie produkcji o nawet 50%. Natomiast jeżeli lud w Twojej wiosce jest zadowolony wydajność produkcyjna sięga nawet 120%.

Nie czekaj już dłużej - zarejestruj się w Forge of Empires i udowodnij innym graczom kto jest najlepszym Panem wioski.

TOP50 Gry Gry w przeglądarce Wszystko o grach www Toplista gier MMO Toplista MMORPG